ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ CUSHING?

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ CUSHING?

Δημοσίευσηαπό siboulis » 16 Δεκ 2009, 15:22

Καλησπερα!ειχα ξαναγραψει για μια δερματοπαθεια που ειχε ταλαιπωρησει τον σκυλακο μου (μυκητιαση δερματοφυτου μου ειπαν)εκανα θεραπεια με sporanox,εξετασεις αιματος κ ιστολογικες.ο γιατρος μου ειπε οτι το προβλημα αυτο μπορει να δημιουργηθηκε απο κατι ορμονικο(κατα την εμπειρια του κουσικ ειπε στον συναδελφο αλλα οταν ρωτησα τι ειναι αυτο με αγνοησε)οι εξ. αιματος δειξανε ανεβασμενες τιμες λογω του sporanox,αρα τι τις καναμε?κ οι ιστολογικες ενω τα αποτελεσματα θα τα ειχαμε σε 2βδομαδες περασε ενας μηνας κ ακομα δεν τα χουμε παρει.τωρα ο σκυλακος μου εχει εναν ατροφικο ορχει κ ενας κρεμασμενο.ο γιατρος μου ειπε να κανω εξετασεις για θυροειδη αλλα πρεπει παραλληλα να σκεφτω να του κανω στειρωση(ο σκυλος ειναι 13 χρονων κ λιγο παραπανω ευσωμουλης αλλα σε υγιεινη διατροφη για να γινει fitness!!!)γιατι αυτο το ορμονικο μπορει να προερχεται απο αυτη την δυσμορφια των ορχεων.κ γω εχω μπερδευτει,τι ειναι το κουσικ?γινεται σκυλι 13 χρονων να παρει ναρκωση κ να αντεξει η θα μεινει στο τραπεζι(φτου φτου μακρια απο μας)?τι σχεση μπορει να εχει η μυκιτιαση ο θυροειδης κ οι ορχεις του?συγνωμη για την εκταση ανυπομονω για την απαντηση σας.εγω θα παρω τις εξετασεις κ θα παω κ σενα 2 γιατρο.εχω δωσει 200€ για αιμα+ιστολογικες κ ο γιατρος μου ζηταει αλλα 170€ για τ3 τ4 αντισωματα κτλ.τι να κανω φοβαμαι για το σκυλι μου
Άβαταρ μέλους
siboulis
Topic Author
Chihuahua
Δημοσιευσεις: 15
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 10 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

Επιστροφή στο ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Alexa [Bot], Bing [Bot] και 55 επισκέπτες