ερωτηση....γενικου περιεχομενου..

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.

ερωτηση....γενικου περιεχομενου..

Δημοσίευσηαπό ellif » 09 Μαΐου 2009, 00:43

θα ηθελα να ρωτησω εαν οι βιοχημικες εξετασεις εχουν τους ιδιους δεικτες στα ζωα οπως στον ανθρωπο διοτι ανακαλυψα τυχαια οτι στο αιμα εχουν..δηλ.το μηχανιμα για τα ζωα με του κτηνιατρου με τον αναλυτη που δινουν οι ανθρωποι στα μικροβιολογικα εργαστηρια..? εχω αδερφη παρασκευαστρια και μου το ειπε αυτο!

επισης θα ηθελα να ρωτησω γιατρε τι ειναι η ερχιλιωση,συμπτωματα και με τι ειδους εξετασεις το ανακαλυπτουμε?
επισης οταν εχω ενα σκυλο ή βρω καποιον και ποτε δεν εχω κανει εξετασεις γενικες σε αυτον ειτε ειναι αρσενικος ,ειτε θυληκος, τι εξετασεις επιβαλλεται προληπτικα να του κανω χωρις αυτος εξωτερικα να δειχνει κατι?

τελος εχω μια απορια.. ποια η διαφορα των βιοχημικων εξετασεων στον σκυλο απο την απλη γενικη αιματος..?
και στα ουρα τι εξετασεις μπορουμε να κανουμε και τι θα δουμε?

συγνωμη αλλα εχει φοβηθει το ματι μου με πολλα!
ευχαριστω!
τα πάντα για τα ζώα & όχι μόνο!
Ηράκλειο Κρήτης
Άβαταρ μέλους
ellif
Topic Author
Great Dane
Δημοσιευσεις: 645
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 8 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

Επιστροφή στο ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: anna+rampsey, Chrisanthy, Google [Bot], kostasbairas, lenanika, ntoylis, stavros gotsis, vagelis07 και 82 επισκέπτες