αυξημενη κρεατινινη

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.

αυξημενη κρεατινινη

Δημοσίευσηαπό Alex77 » 08 Ιουν 2010, 22:50

Αυριο η σκυλιτσα μου θα παει για στειρωση.. Μια Πιτμπουλινα 2 ετων και κατι... Εκανα τις εξετασεις αιματος που επρεπε πριν την ναρκωση και ολα οκ εκτος απο τον δειχτη κρεατινινης που ειναι λιγο ανεβασμενος για την ηλικια της οπως μου ειπε ο γιατρος. Τιμη ακριβως δεν μου ειπε. Αυριο που θα παω απο εκει μου ειπε οτι θα συζητησουμε για την διατροφη της. Μεχρι σημερα τρωει μοναχα ξηρα τροφη Royal Canin MAX Adult. Ειναι 27 κιλα και δεν χανει βαρος. Προσπαθησα να της κανω διαιτα πριν την στειρωση αλλα βαρος δεν εχασε. Αυριο ο γιατρος μου ειπε οτι θα παρει και δειγμα ουρων ετσι ωστε να κανει τις εξετασεις που απαιτουνται ωστε να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.
Πρεπει επισης να προσθεσω οτι πριν 2μιση μηνες μου παρουσιασε το φαινομενο της ψευδοκυησης και μετα απο συσταση του γιατρου της εδωσα 2 μπουκαλακια galastop για να σταματησει το γαλα.
Εξετασεις για καλαζαρ εχουμε κανει και ηταν αρνητικες.
Τι λετε και εσεις? Ειναι επικινδυνη μια τετοια κατασταση? Τι μπορει να συμβει μελλοντικα ή αμεσα? Μπορει να διορθωθει η κατασταση?
Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
Alex77
Topic Author
Puppy
Δημοσιευσεις: 6

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 7 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

Επιστροφή στο ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Alexa [Bot] και 33 επισκέπτες