Σεξ με στειρωμενο αρσενικό

Πως θα αντιμετωπίσουμε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias_korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840
Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους

Topic author
ofi
Beagle
Όνομα: grigoris

Σεξ με στειρωμενο αρσενικό

Δημοσίευση από ofi » 07 Απρ 2012, 18:29

Γεια σε όλους.η σκυλιτσα μου σημερα συμπληρώνει 16 ημερες περιοδου και απ αυτα που εχω διαβασει σημαινει οτι εφοσον παει με αρσενικό μενει και εγκυος.την πηγα λοιπον στο σπιτι ενός φίλου ο οποιος εχει αρσενικο σκυλι ΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ και τα αφήσαμε να παιξουν.το αποτελεσμα ομως ηταν οτι ο αρσενικός τη μυριζε συνεχεια και μετα απο πολυ κυνηγητο καταφεραν και κολλησαν!αν και λογικα πιστευω οτι δεν υπαρχει προβλημα,μηπως πρεπει να προσεξω κατι?

Άβαταρ μέλους

MGP
Old Member
Όνομα: Sofia

Re: Σεξ με στειρωμενο αρσενικό

Δημοσίευση από MGP » 07 Απρ 2012, 18:38

ποτε στειρώθηκε το αρσενικο; είχε ξαναζευγαρώσει στο παρελθον;

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 07 Απρ 2012, 18:50

Βασανίζετε χωρίς λόγο ο αρσενικός και η θυληκια....
Μπράβο στον φίλο σου που τον εχει στειρωμένο... αν και για να κολλήσει πρέπει στο παρελθόν να είχε ζευγαρωσει
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

Άβαταρ μέλους

Topic author
ofi
Beagle

Δημοσίευση από ofi » 07 Απρ 2012, 19:06

Απ οτι λεει δεν εχει ζευγαρωσει ποτε στο παρελθον πριν στειρωθει.εγω δεν εχω προλαβει να τη στειρωσω γιατι ειναι η πρωτη φορα που της ηρθε περιοδος,θα το εκανα μετα.γιατι ρωτατε αν ειχε ζευγαρωσει πριν στειρωθει ο αρσενικος?εχει σημασια?η στειρωση εγινε πριν 3 χρονια
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ofi την 07 Απρ 2012, 19:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 07 Απρ 2012, 19:11

Συνήθως η διαδικασία του ζευγαρώματος ειναι μια συνήθεια....
Ενας αρσενικός που δεν εχει ζευγαρώσει και στειρωθεί εαν μυρίσει θυληκια με οιστρο και ξυπνήσουν τα ενστικτα του θα προσπαθήσει αλλα δεν θα τα καταφέρει.
Αλλα ενας που εχει ζευγαρώσει στο παρελθόν θα ξαναθυμηθεί την όλη διαδικασία.
Βεβαια παίζουν πολλα ρολο.
Το υψος των ζώων και ποση ώρα ήταν μαζί.

Μπράβο σου που θα στειρώσεις την σκυλίτσα σου.....λογικα πρέπει να πόνεσε η κακομοίρα απο την επαφή...
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....

Άβαταρ μέλους

MGP
Old Member
Όνομα: Sofia

Δημοσίευση από MGP » 07 Απρ 2012, 19:13

Πότε στειρώθηκε το αρσενικό;
Θα σου πεί κι ο κ.Ηλίας σίγουρα γιατι αυτο που θα πώ δεν ξέρω αν αληθευει.
Μου εχουν πει οτι για ένα διαστημα μετα την στείρωση το αρσενικό μπορεί να τεκνοποιήσει.

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 07 Απρ 2012, 19:15

Ναι αλλα αυτα που θα σπείρει θα εχουν πρόβλημα (ετσι μου εχουν πει) οποτε η θυληκιά θα πρέπει να μην τα γεννήσει.
Μην αγοράζεις ζώα.

Άβαταρ μέλους

Topic author
ofi
Beagle

Δημοσίευση από ofi » 07 Απρ 2012, 19:31

Παιδια η στειρωση εγινε πριν 3 χρονια,ελπιζω και ευχομαι να μην υπαρχει προβλημα!τα ζωα εχουν το ιδιο υψος και ηταν μαζι κανα 10λεπτο.δε φανηκε να ποναει παντως η δικια μου,ο αρσενικοσ ψιλοετρεμε

Άβαταρ μέλους

sousou
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sousou » 09 Απρ 2012, 11:00

Ως "παθουσα" να σας πω οτι τπτ δεν παθαινει ουτε η θυληκια ουτε ο αρσενικος .

Για να εξηγησω ο αρσενικος μου 6,5 χρονων τωρα ειχε στειρωθει οταν ηταν 4 και δεν ειχε ζευγαρωσει ΠΟΤΕ . Η θυληκια μου δεν προλαβε να στειρωθει και οταν ηταν σε οιστρο επι μια εβδομαδα ζευγαρωναν καθημερινα και κολλουσαν κανονικα .Αρα δεν ισχυει το οτι θυμηθηκε "παλιες εμπειριες "ο αρσενικος .

Υ.Γ. Σαφως θα στειρωθει κ η θυληκια συντομα

Άβαταρ μέλους

Topic author
ofi
Beagle

Δημοσίευση από ofi » 09 Απρ 2012, 23:58

Ευχαριστω πολύ sousou!σημερα ρωτησα και το κτηνιατρο της και με καθησυχασε.μου ειπε οτι συμβαινουν αυτα αλλα δεν υπαρχει προβλημα.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Εγκυμοσύνη στο σκύλο”