Υπάρχει περίπτωση να έμεινε έγκυος;

Πως θα αντιμετωπίσουμε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias_korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840
Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
alinaki
Dog Star ¤¤¤

Υπάρχει περίπτωση να έμεινε έγκυος;

Δημοσίευση από alinaki » 22 Νοέμ 2010, 21:02

Γεια σας!!Η απορια μου ειναι η εξης.Η κολλητη μου φιλοξενησε ενα αρσενικο σκυλακι σπιτι της το οποιο ειναι 6μιση μηνων.Η φιλη μου εχει μια θυληκια σκυλιτσα 2 χρονων που ηταν σε οιστρο αυτες τις μερες..Ο κτηνιατρος της ειπε οτι δεν υπαρχει φοβος να ζευγαρωσουν καθως το αρσενικο ειναι μικρο σε ηλικια και εχει αδυναμο σπερμα.Αλλα το κακο εγινε και κολλησαν τα σκυλια.Υπαρχει περιπτωση να εμεινε εγκυος??
Αγαπήστε τα ζώα για μια ζωή όπως κάνουν και αυτά μην τα πετάτε όταν τα βαρεθείτε έχουν ψυχή και συναισθήματα το μόνο που δεν έχουν είναι μιλιά
_______________________________________________________________________________________________________________
Το χειρότερο αμάρτημα απέναντι στα άλλα πλάσματα γύρω μας δεν είναι το μίσος,αλλά η αδιαφορία προς αυτά.Αυτή είναι η ουσία της απανθρωπιάς!!

Άβαταρ μέλους

Tintail
Dog Star ¤

Re: Υπάρχει περίπτωση να έμεινε έγκυος;

Δημοσίευση από Tintail » 22 Νοέμ 2010, 22:56

Εφ'οσον "κολλησαν" τα σκυλια, ναι υπαρχει περιπτωση. Παντα υπαρχει εγκυμοσυνη οταν το σκυλι εχει επαφη. Βεβαια, αυτο για το αδυναμο σπερμα ισχυει, μπορει ομως να γεννησει μονο ενα ή δυο κουταβια (το εχει δει να συμβανει στο παρελθον). Και αντιστοιχα υπαρχει και η περιπτωση να μην εχει γοννιμοποιηθει κανενα ωαριο ... παντως ναι περιπτωση υπαρχει να εχει μεινει εγκυος η σκυλιτσα.
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown
ΕικόναΕικόνα
Θελω και αλλο σκυλο! Τωρα το μονο που μενει ειναι να εκπαιδευσω τον αντρα μου!! :) :)

Άβαταρ μέλους

Topic author
alinaki
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από alinaki » 24 Νοέμ 2010, 14:47

Ευχαριστω για την απαντηση.Τωρα θα μαθουμε σε ενα μηνα περιπου που θα την παει για εξετασεις.Οπως και να εχει ευτυχως τα σκυλακια ειναι πολυ μικροσωμα και τα δυο και δεν θα ειναι δυσκολο να δωσει τα κουταβακια..ειδικα αν κανει μονο 2 θα τα κρατησει μου ειπε γιατι εχει πολυ αδυναμια στη σκυλιτσα της..
Αγαπήστε τα ζώα για μια ζωή όπως κάνουν και αυτά μην τα πετάτε όταν τα βαρεθείτε έχουν ψυχή και συναισθήματα το μόνο που δεν έχουν είναι μιλιά
_______________________________________________________________________________________________________________
Το χειρότερο αμάρτημα απέναντι στα άλλα πλάσματα γύρω μας δεν είναι το μίσος,αλλά η αδιαφορία προς αυτά.Αυτή είναι η ουσία της απανθρωπιάς!!

Άβαταρ μέλους

zar
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από zar » 23 Απρ 2011, 22:03

Έχω την περιεργεια τελικά η σκυλίτσα είχε μείνει εγκυος?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εγκυμοσύνη στο σκύλο”