Εκπαιδευση στην Πατρα

Εδώ μπορείς να υποβάλεις ερωτήσεις και απορίες που αφορούν τους καλούς μας φίλους και δεν βρίσκεις την κατάλληλη κατηγορία.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
teo_k
Beagle
Όνομα: Θόδωρος

Εκπαιδευση στην Πατρα

Δημοσίευση από teo_k » 16 Νοέμ 2011, 10:26

Γεια σας, ειχα χαθει για καποιο διαστημα απο το φορουμ αλλα οπως φαινεται οχι για πολυ.
Θελω να ρωτησω αν ξερει κανενας καποιο καλο εκπαιδευτη η κεντρο εκπαιδευσης σκυλων στην περιοχη της πατρας.

Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους

nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Re: Εκπαιδευση στην Πατρα

Δημοσίευση από nantia86 » 16 Νοέμ 2011, 13:30

Σε κεντρο εκπαιδευσης εγω ειμαι της αποψης να μην πας,το να αφηνεις το σκυλι σου εκει και να στο δινουν "ετοιμο" μετα απο ενα μηνα για μενα δεν ειναι οτι καλυτερο ασε που δε ξερεις και με ποιο τροπο θα του συμπεριφερονται για οσο θα ειναι εκει.Ενας εκπαιδευτης μαθαινει στο σκυλογονιο τροπους για καλυτερη επικοινωνια με το σκυλο του,οποτε για μενα δεν εχει νοημα να τον εκπαιδευσει καποιος αλλος εκτος απο σενα τον ιδιο.Με τη θετικη εκπαιδευση ενα σκυλι μπορει να μαθει τα παντα.
Εμεις ειχαμε μια πολυ καλη εκπαιδευτρια,μας βοηθησε με οτι χρειαζομασταν και ακομα το κανει, γενικα αν ψαξεις στο νετ για θετικη εκπαιδευση στη Πατρα θα τη βρεις.
Παντως καλο ειναι να μιλησεις με διαφορους εκπαιδευτες και να βρεις αυτον που ταιριαζει πιο πολυ σε σενα.

Άβαταρ μέλους

Magia-Orfeas
Beagle
Όνομα: Maria

Δημοσίευση από Magia-Orfeas » 14 Ιαν 2012, 09:48

Έχει αρκετούς στη Πάτρα. Απλά πρόσεξε γιατί είχα βρει και γω ένα ζευγάρι εκπαιδευτών. Μου ζήτησαν πολλά χρήματα και επιπλέον αυτό που δε μου άρεσε είναι το ότι δεν θα με άφηναν να τον βλέπω καθόλου όσο διαρκέσει η εκπαίδευση. Δε θα τον άφηνα σε κανέναν έτσι. Δεν έχουμε ακούσει και λίγα άλλωστε περι ηλεκτροσόκ κτλ..... Να προσέξεις πολύ.....
Και καλό είναι να γίνει μπροστά σου ό,τι είναι να του κάνει....

Άβαταρ μέλους

wosner
Beagle
Όνομα: θανασης

Δημοσίευση από wosner » 21 Ιαν 2012, 03:25

Πολλοι δεν θα το ελεγα.
Εγω γνωριζω τρεις .Μονο τον ενα θα εμπιστευομουνα ομως .
Βεβαια ειναι καμια δεκαρια χλμ εξω απο την πολη αλλα ειναι καλος σε αυτο που κανει και κανει μονο θετικη εκπαιδευση ,που ειναι βασικο.

Άβαταρ μέλους

nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 21 Ιαν 2012, 09:55

Εισαι σιγουρος οτι ειναι θετικος εκπαιδευτης αυτος που λες?Μηπως ειναι προς τον Αραξο?

Άβαταρ μέλους

wosner
Beagle
Όνομα: θανασης

Δημοσίευση από wosner » 02 Ιούλ 2012, 17:30

nantia86 έγραψε:Εισαι σιγουρος οτι ειναι θετικος εκπαιδευτης αυτος που λες?Μηπως ειναι προς τον Αραξο?
Οχι δεν εννοω αυτον που λες στο καλαμακι, τον (θυμιο).
Εννοω αυτον στην Χαλανδριτσα ,δεν μπορω να αναφερω ονομα ,αλλα αρχικα μπορω.(Γ .Χ)

Άβαταρ μέλους

bonito07
Beagle
Όνομα: ΑΝΔΡΕΑΣ

Δημοσίευση από bonito07 » 13 Αύγ 2012, 21:50

nantia86 έγραψε:Σε κεντρο εκπαιδευσης εγω ειμαι της αποψης να μην πας,το να αφηνεις το σκυλι σου εκει και να στο δινουν "ετοιμο" μετα απο ενα μηνα για μενα δεν ειναι οτι καλυτερο ασε που δε ξερεις και με ποιο τροπο θα του συμπεριφερονται για οσο θα ειναι εκει.Ενας εκπαιδευτης μαθαινει στο σκυλογονιο τροπους για καλυτερη επικοινωνια με το σκυλο του,οποτε για μενα δεν εχει νοημα να τον εκπαιδευσει καποιος αλλος εκτος απο σενα τον ιδιο.Με τη θετικη εκπαιδευση ενα σκυλι μπορει να μαθει τα παντα.
Εμεις ειχαμε μια πολυ καλη εκπαιδευτρια,μας βοηθησε με οτι χρειαζομασταν και ακομα το κανει, γενικα αν ψαξεις στο νετ για θετικη εκπαιδευση στη Πατρα θα τη βρεις.
Παντως καλο ειναι να μιλησεις με διαφορους εκπαιδευτες και να βρεις αυτον που ταιριαζει πιο πολυ σε σενα.
Νάντια,μήπως εννοείς τν Κ...?Ρωτάω γτ με ενδιαφέρει το θέμα καθώς η Πάτρα με βολεύει χιλιομετρικά....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σκυλο - ερωτήσεις γενικά”