ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ!!

Πάρτε μέρος στους διαγωνισμούς καλλιτεχνικής φωτογραφίας
και Video του OurDogs.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Όποιος θέλει να λάβει μέρος στον διαγωνισμό παρακαλούμε να ακολουθήσει τις οδηγίες του κανονισμού καθώς και το θέμα αυτού.
Όποιος θέλει απλά να βάλει την φωτογραφία του σκύλου του υπάρχει η srh:: http://ourdogs.gr/ad/viewforum.php?f=76
Ευχαριστούμε θερμά.
Άβαταρ μέλους

diesel
Dog Star ¤

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ!!

Δημοσίευση από diesel » 20 Φεβ 2009, 22:03

@ "diesel"
Τώρα το διάβασα…

Το όμορφο αγαπητή "diesel" δυστυχώς είναι υποκειμενικό, δεν είναι αυτό που αρέσει μόνο σε σένα.
Εδώ πιάστηκες τελείως αδιάβαστη…
Κριτές: (Ψηφήσαμε όπως απαιτούσε ο διαγωνισμός την κατά την γνώμη μας πιο όμορφη φωτογραφία και όχι τον πιο όμορφο σκύλο).
Δ Ι Α Β Α Σ Ε ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕΡΟΣ: (5. Επιτρέπεται η ψηφιακή επεξεργασία των φωτογραφιών.)
εδω δεν διαφωνούμε αφου αν διαβαζες με προσοχη αυτα που εγραψα και δεν κρατουσες αυτα που ισως σε συνεφεραν θα εβλεπες πως αυτο ειπα και εγω
diesel έγραψε: να πω την γνωμη μου που ηθελα μερες τωρα να πω,αλλα με αφορμη τα αποτελεσματα και το τελος του διαγωνισμου
ειναι η καταλληλη ωρα..

υπηρξαν πραγματικα πολυ ωραιες φωτογραφιες και καταλληλες για ενα διαγωνισμο
ομως δυστυχως πολλες απο αυτες δεν ηταν καν στην 19αδα και λεω δυστυχως γιατι στην θεση τους δεν μπηκαν καλυτερες
(κατα την γνωμη μου .....
που ειτε εγινε καταχρηση του fhotoshop η το αλλο ακρο που ηταν φωτογραφιες εντελως εξω απο αυτο που ειπαν οι κριτες οτι θα κοιταξουν.
Τι φταίω εγώ αν καίς diesel fuel :lol: :lol:
Με εκτίμηση..
Το Forum είναι ένα βήμα ελεύθερης, αλλά όχι ανεξέλεγκτης, ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των μελών του, μέσα από την δημιουργική συζήτηση. Ως τέτοιο βήμα, ενθαρρύνει τη συμμετοχή, τον εποικοδομητικό διάλογο και την καλοπροαίρετη κριτική, όταν αυτά εκφράζονται με ευπρεπή και πολιτισμένο τρόπο

ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ, ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ:
Η χρήση απρεπών, προσβλητικών και υβριστικών εκφράσεων

που να μην τα ειχες γραψει εσυ ....
με εκτιμηση ''diesel''

Άβαταρ μέλους

Topic author
Γεράσιμος
Webmaster
Όνομα: Μάκης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 114 times

Δημοσίευση από Γεράσιμος » 20 Φεβ 2009, 22:36

Δεν κατάλαβα καλά… νομίζω είναι άποψη αυτά που έγραψα και όχι ύβρεις..

Τώρα αν σε πείραξε το «καις diesel» και το θεωρείς προσβλητική και υβριστική έκφραση και δει συνοδευόμενο από αυτά τα :lol: :lol: (εκτός κι αν δεν έχεις καταλάβεις το νόημα τους), τότε τι να πω, αν κάνεις humor πρέπει να καταλάβεις ότι αυτό δεν είναι αποκλειστικό σου δικαίωμα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

diesel
Dog Star ¤

Δημοσίευση από diesel » 20 Φεβ 2009, 22:58

Γεράσιμος έγραψε:Δεν κατάλαβα καλά… νομίζω είναι άποψη αυτά που έγραψα και όχι ύβρεις..

Τώρα αν σε πείραξε το «καις diesel» και το θεωρείς προσβλητική και υβριστική έκφραση και δει συνοδευόμενο από αυτά τα :lol: :lol: (εκτός κι αν δεν έχεις καταλάβεις το νόημα τους), τότε τι να πω, αν κάνεις humor πρέπει να καταλάβεις ότι αυτό δεν είναι αποκλειστικό σου δικαίωμα.
εγω παλι πιστευω πως εισαι πολυ εξυπνος και καταλαβες πολυ καλα ,το μονο που ισως δεν καταλαβες ή να πω καλυτερα δεν θελησες να καταλαβεις
ειναι πως και εγω την γνωμη μου ειπα,αλλα μαλλον εδω μεσα θα πρεπει να λεμε την γνωμη μας μονο αν συμφωνουν
και οι καθε τυπου διαχειριστες
οσο για το αν εχω χιουμορ ας το κρινουν οι ανθρωποι που με ξερουν μεσα και εξω απο το φορουμ.
μεταξυ σοβαρου και αστειου λεγονται πολλα,αν νομιζεις λοιπον οτι μεσα απο το υποτιθεμενο χιουμορ και με δυο :lol: μπορεις
να προσβαλεις και να ακους και ευχαριστω μαλλον λαθος ανθρωπο βρηκες.
δεν θα συνεχισω αλλο,εχουμε πιστευω και οι δυο να κανουμε καλυτερα πραγματα
εγω παντως σιγουρα..

Άβαταρ μέλους

Topic author
Γεράσιμος
Webmaster
Όνομα: Μάκης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 114 times

Δημοσίευση από Γεράσιμος » 20 Φεβ 2009, 23:13

diesel έγραψε:δεν θα συνεχισω αλλο,εχουμε πιστευω και οι δυο να κανουμε καλυτερα πραγματα
th: th:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

My Nellie
Old Member
Όνομα: Αlexandra
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από My Nellie » 21 Φεβ 2009, 13:15

@ bemli, fokos, mariannakostas

:mrgreen: ...... mea culpa wink:
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους

Fokos
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από Fokos » 21 Φεβ 2009, 14:00

Πάμε πάλι τα ίδια με τα παλιά...

Αν δεν θέλατε σχόλια και απόψεις γιατί δεν κλειδώθηκε το τοπικ αμέσως μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων? Τελως παντων αυτα ειναι διαδικαστικα θεματα.

Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω εγώ, η diesel είπε πολύ ευγενικά την άποψή της, δεν έθιξε κανέναν, έγραψε απλά την σκέψη της και αιτιολόγησε (πολύ σωστά )το γιατί το έκανε τώρα και όχι πριν την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων. Δεν κάνω τον συνήγορο κανενός, ούτως η άλλος δεν νομίζω να έχει κάνεις ανάγκη έμενα για συνήγορο.
Με ενοχλεί πολύ όμως το ύφος των απαντήσεων των 2 μεγάλο διαχειριστών ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε τους ( λέω και για τους 2 γιατί έχει προκύψει πάλι παρόμοιο θέμα...θυμάστε πιο ).
Πως γίνετε ο διαχειριστής του φόρουμ, να μην συμμετέχει ποτέ σε συζητήσεις με άλλα μέλη ( και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου, γιατί δεν είναι αυτή η δουλειά του εδώ μέσα) αλλά παρόλα αυτά να έχει το θάρρος να κανει χιουμορ με καποιον που δεν εχει συζητησει ποτε. Και τα λεω ολα αυτα γιατι πολυ απλα δεν πιστευω οτι ηταν χιουμορ η εκφραση "καις Diesel" συνοδευόμενη απο το κατα την γνωμη μου ειρωνικο "Με εκτιμηση".
Γενικα νομιζω εχει "χαθει λιγο η μπαλα" και ενω ολοι οι Moderators ειναι σωστοι και ευγενικοί σε απαντησεις προς αλλα μελη, οτι θεμα και να εχει προκύψει, οι 2 "μεγαλοι" ειναι αρκετα ειρωνικοί και απότομοι ακομα και σε θεματα που δεν υπαρχει καν διαφωνια.

Αυτα.

Αντε... με εκτίμηση και εγω :mrgreen:

Άβαταρ μέλους

ria_xristos
Old Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ria_xristos » 21 Φεβ 2009, 15:30

Παντως περα απο τις οποιες αντιπαραθεσεις υπαρχουν....εξαλλου ολα για τους ανθρωπους ειναι....
θελω να συγχαρω με την σειρα μου τους νικητες αυτου του διαγωνισμου φωτογραφιας !!!! :clap :clap :clap :clap
ας ελπισουμε οτι θα υπαρξουν κι αλλοι τετοιοι διαγωνισμοι.....
ρια
Όποιος δεν ξέρει τι γεύση έχει το σαπούνι, προφανώς δεν δοκίμασε ποτέ να λούσει ένα σκύλο.

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 21 Φεβ 2009, 15:31

Fokos έγραψε: Πάμε πάλι τα ίδια με τα παλιά...

Αν δεν θέλατε σχόλια και απόψεις γιατί δεν κλειδώθηκε το τοπικ αμέσως μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων? Τελως παντων αυτα ειναι διαδικαστικα θεματα.
Που το είπαμε αυτό? Όταν πήρατε μέρος στον διαγωνισμό υποτίθεται ότι έχετε διαβάσει και τους όρους. Ζητήσαμε την γνώμη σας για την καλύτερη φωτογραφία όχι για το αν το χρησιμοποιήσουμε photoshop ή όχι. Και όταν λέμε καλλιτεχνική φωτογραφία δεν εννοούμε ποιος σκύλος σας αρέσει περισσότερο....
Fokos έγραψε: Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω εγώ, η diesel είπε πολύ ευγενικά την άποψή της, δεν έθιξε κανέναν, έγραψε απλά την σκέψη της και αιτιολόγησε (πολύ σωστά )το γιατί το έκανε τώρα και όχι πριν την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων. Δεν κάνω τον συνήγορο κανενός, ούτως η άλλος δεν νομίζω να έχει κάνεις ανάγκη έμενα για συνήγορο.
Με ενοχλεί πολύ όμως το ύφος των απαντήσεων των 2 μεγάλο διαχειριστών ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε τους ( λέω και για τους 2 γιατί έχει προκύψει πάλι παρόμοιο θέμα...θυμάστε πιο ).
Η Κέλλυ καλά έκανε και είπε την άποψή της και την αιτιολόγησε επίσης αλλά εμένα δεν με έπεισε. Και φυσικά δεν έχω κάτι με την Κέλλυ...ίσα ίσα που γνωριζόμαστε κιόλας.
Το ότι έχει προκύψει θέμα -όπως λες- παλαιότερα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λες...
Fokos έγραψε: Πως γίνετε ο διαχειριστής του φόρουμ, να μην συμμετέχει ποτέ σε συζητήσεις με άλλα μέλη ( και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου, γιατί δεν είναι αυτή η δουλειά του εδώ μέσα) αλλά παρόλα αυτά να έχει το θάρρος να κανει χιουμορ με καποιον που δεν εχει συζητησει ποτε. Και τα λεω ολα αυτα γιατι πολυ απλα δεν πιστευω οτι ηταν χιουμορ η εκφραση "καις Diesel" συνοδευόμενη απο το κατα την γνωμη μου ειρωνικο "Με εκτιμηση".
Γενικα νομιζω εχει "χαθει λιγο η μπαλα" και ενω ολοι οι Moderators ειναι σωστοι και ευγενικοί σε απαντησεις προς αλλα μελη, οτι θεμα και να εχει προκύψει, οι 2 "μεγαλοι" ειναι αρκετα ειρωνικοί και απότομοι ακομα και σε θεματα που δεν υπαρχει καν διαφωνια.
Το τι κάνει ο admin είναι δικό του θέμα όπως και κάθε μέλος για το που θα συμμετάσχει. Το ότι ο γραπτός ο λόγος κρύβει παγίδες είναι γνωστό αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή δεν σου έχει πει "τι ωραίο είναι το σκυλούμπι σου" δεν μπορεί να μη μιλήσει για να μην παρεξηγηθείς. Δεν ειρωνεύτηκε. Και οι 2 αυτοί ξέρουν πολύ καλά να παίζουν με το τόπι.

Και επειδή δεν θεωρώ αγγαρεία να πω με εκτίμηση κτλ ξέρετε ότι σας τα λέω φιλικά τουλάχιστον. Σμουτς!

Άβαταρ μέλους

elmanari
Dog Star ¤¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elmanari » 21 Φεβ 2009, 16:31

ria_xristos έγραψε:Παντως περα απο τις οποιες αντιπαραθεσεις υπαρχουν....εξαλλου ολα για τους ανθρωπους ειναι....
θελω να συγχαρω με την σειρα μου τους νικητες αυτου του διαγωνισμου φωτογραφιας !!!! :clap :clap :clap :clap
ας ελπισουμε οτι θα υπαρξουν κι αλλοι τετοιοι διαγωνισμοι.....
ρια
+1 th: :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap

Σας παρακαλώ θερμά λοιπόν, μια το θέμα το έληξαν αναίμακτα ανωτέρω να μην το διαιωνίσουμε :sad:
Dogs are the leaders of the planet. If you see two life forms, one of them's making a poop, the other one's carrying it for him, who would you assume is in charge?

Ενημερώσου προτού πράξεις ...

Άβαταρ μέλους

lina
Dog Star ¤

Δημοσίευση από lina » 22 Φεβ 2009, 17:53

Ευχαριστούμε θερμά για την κατάταξη της φωτογραφίας μας στην πρώτη θέση την επιτροπή, καθώς και όλους τους φίλους εδώ, στο πολυπληθέστατο φόρουμ μας.

Θεωρούμε πως είναι μεγάλη μας τιμή
και σας Ευχαριστούμε (bs)
Λίνα
“Όταν φέρεσαι στους άλλους όπως θέλεις να σου φέρονται, απελευθερώνεσαι”.
http://www.myspace.com/linamal
http://www.lina-mal.blogspot.com

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ - VIDEO”