Η ιστορία του Ρεξ - Θεσσαλονίκη

Απέκτησαν οικογένεια. Δείτε τι κουκλιά χάσατε!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Re: Η ιστορία του Ρεξ - Θεσσαλονίκη-Υιοθετήθηκε

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 26 Φεβ 2010, 01:01

O Ρεξ και η Τζέσσυ στο φόντο (σημ: η Τζέσσυ πάσχει από δυσπλασία... αυτή η Candice...)

Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 26 Φεβ 2010, 01:03

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Και το καινούργιο κρεβατάκι (με πολικές αρκούδες παρακαλώ) που του έφτιαξε η Candice!

:lov :lov :lov :lov :lov
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

sousou
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sousou » 26 Φεβ 2010, 11:19

Το αγορι μας σε λιγο κλεινει ενα χρονο στον Καναδα (Ιωαννα -αχ αυτος Ο καναδας mock: ) .
Αν και χειροτερευει τουλαχιστον ξερουμε οτι η Candice τον φροντιζει με το παραπανω . Και απο τους δρομους και το χαδι με το ποδι ( :dv1 ) βρεθηκε στην καλυτερη μαμα !
Board message: Broken link

Άβαταρ μέλους

ΟliVeR24
Saint Bernard

Δημοσίευση από ΟliVeR24 » 12 Μαρ 2010, 10:27

Διάβασα σήμερα την ιστορία του Ρεξ και κατασυγκινηθηκα!!!!!!!! Δεν έχω λόγια ειλικρινά.... Αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται...!! Χαίριμαι τόσο πολύ που βρήκε τόση αγάπη ο Ρεξούλης!! και πολλα πολλα συγχαρητηρια στη κοπέλα που τον υιοθέτησε!!!!! :lov :lov :lov :lov :002
Μπουμπάκι.......♥

Άβαταρ μέλους

sokrates
Puppy

Δημοσίευση από sokrates » 15 Μαρ 2010, 08:40

CANDICE
ειμαστε μια ομαδα φιλων που βοηθουσαμε τον REX ομως δεν ειχαμε την οικονομικη ανεση για να του προσφερουμε
ιατρικη βοηθεια και ουτε τον χωρο για να τον φιλοξενισουμε ετσι αναγκαστηκαμε να ζητησουμε την βοηθεια της
φιλοζωικης εταιριας
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ
15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2010

Άβαταρ μέλους

sousou
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sousou » 15 Μαρ 2010, 10:35

sokrates έγραψε:CANDICE
ειμαστε μια ομαδα φιλων που βοηθουσαμε τον REX ομως δεν ειχαμε την οικονομικη ανεση για να του προσφερουμε
ιατρικη βοηθεια και ουτε τον χωρο για να τον φιλοξενισουμε ετσι αναγκαστηκαμε να ζητησουμε την βοηθεια της
φιλοζωικης εταιριας
15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2010
??????????????????????
Board message: Broken link

Άβαταρ μέλους

sokrates
Puppy

Δημοσίευση από sokrates » 15 Μαρ 2010, 10:47

sousou έγραψε:
sokrates έγραψε:CANDICE
φιλοζωικης εταιριας
15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2010
??????????????????????

Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 15 Μαρ 2010, 11:00

Σωκράτη, ποιος είσαι;;; Γιατί εμείς είμαστε οι κοπέλες (Μαρίνα, Φούλη) που είχαμε έρθει στη γειτονιά σας μετά από τηλεφώνημα κάποιας κοπέλας (Πηνελόπη) και κανένας σας δεν είχε φωνάξει τη βοήθειά της "φιλοζωικής" εταιρίας! Αντιθέτως, όταν παρακαλούσαμε εμείς βοήθεια από τα άτομα στη γειτονιά που είχαμε βρει, εξαφανίστηκαν όλοι (κανένας δε δεχόταν ούτε στο μπαλκόνι του να τον βάλει για 3 ημέρες, γιατί ήταν τριήμερο της Καθ. Δευτέρας και έπρεπε να περιμένουμε ως την Τρίτη για να τον δεχτούν στην Πανεπιστημιακή! Όταν μας είπε ο πρώτος γιατρός ότι έπρεπε να κοιμήσουμε το ζωάκι, και έψαχνα απελπισμένα κάποιον να είναι μαζί του στο κτηνιατρείο για να μην είναι μόνος του, όλοι έλεγαν "Αχ, εγώ δεν μπορώ!!!". Όταν ρωτούσαμε αν θα μπορούσε να μείνει σε ένα χώρο που "φιλοξενούταν" έως τότε, αλλά μέσα (στο υπόγειο γκαράζ της γειτονιάς) μας έλεγαν: "Και ποιος θα τον φροντίζει, εγώ δε μπορώ" και έφευγαν για διακοπές του τριημέρου, και δε σηκώναν τα τηλέφωνα μετά! Επίσης, προς ενημέρωσή σου, τα χρήματα για τη βοήθεια του Ρεξ μαζεύτηκαν από τις εισφορές του κόσμου, και κανένας σας δεν έβαλε ούτε 1€!!!

Όπως και να'χει, τα νέα για την υγεία του Ρεξ φαίνονται διαρκώς εδώ, και ανανεώνονται όποτε υπάρχουν νέα!

Και με την ευκαιρία, γιατί κανένας ποτέ δεν με πήρε τηλέφωνο για να μάθει τίποτα για το Ρεξ, ενώ στην αρχή όλοι ήξεραν να παίρνουν τηλέφωνα και να μας κατηγορούν ότι "καταστρέψαμε" το ζωάκι που το πήγαμε στο γιατρό;;;
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

sokrates
Puppy

Δημοσίευση από sokrates » 15 Μαρ 2010, 19:35

thessaloniki 1945
προσωπικα δεν θελω να εχ ω καμια αντιπαραθεση με σας
ειμαι παλιος κατοικος της περιοχης και εχω πολλους φιλους εκει γνωριζω και προσωπικα τον REX
καποιος απο αυτους με μεγαλη χαρα μου ειπε να κτυπησω στο SAID για να μαθουμε νεα του.
Παντως αυτο που εχω ν απαντησω ειναι οτι δεν πρεπει να κατηγορειτε κανεναν για αδιαφορια
τεσσερα ολοκληρα χρονια το περιεθαλπταν με στοργη και αγαπη
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 15 Μαρ 2010, 23:37

Σωκράτη, εγώ για αυτό σε ρώτησα ποιος είσαι! Γιατί τα άτομα που γνωρίσαμε εμείς, με συγχωρείς αλλά όταν χρειάστηκε ΚΑΙ ΕΚΛΙΠΑΡΟΥΣΑΜΕ για βοήθεια (ρώτα τη γειτόνισσα που έμενε στον 4ο της πολυκατοικίας, δε θυμάμαι τώρα το όνομά της), όλοι σφύριζαν! Το "τον φρόντιζαν" με αγάπη, που είναι;;; Που δε δεχόταν να τον κρατήσουν στο μπαλκόνι τους ούτε για 3 βράδια;;;

Με συγχωρείς πολύ, αλλά αυτοί που γνώρισα εγώ, ήταν αδιάφοροι! Και μπράβο που του έβαζαν ένα πιάτο φαγητό κάθε ημέρα, αλλά αυτό για εμένα πλέον δε λέει τίποτα! Έτσι ησυχάζουμε όλοι τη συνείδησή μας! Όταν υπάρχει ΑΝΑΓΚΗ από βοήθεια, τότε φαίνεται ποιοι νοιάζονται! Και κανένας από αυτούς δεν πήρε τη φιλοζωική! Εμείς ενημερωθήκαμε από άσχετη κοπέλα που περνούσε και είδε το Ρεξ πώς περπατούσε και μας πήρε τηλέφωνο! Και όποτε θέλεις πάρε με τηλ να σου πω και τις λεπτομέρειες για το τι έγινε με τους "γείτονες σου που τον φρόντιζαν με αγάπη!!!"

Εν πάσει περιπτώσει, τα νέα του Ρεξ είναι δημόσια γιατί εδώ μέσα κάποιοι άνθρωποι ενδιαφέρθηκαν τόσο ώστε να χάσουν έστω ένα καφέ για να τον βοηθήσουν! Δεν το συζητώ για πολύ περισσότερους που έκαναν πολύ πολύ περισσότερα (αν διαβάσεις τις σελίδες θα δεις τι έκανε η Ιωάννα, η Βίκυ, η Ρούλα, η Σοφία, η Φούλη, ο Ηλίας, η Μαριγώ, ο Παναγιώτης και η Αθηνά κτλ). Και ακριβώς επειδή εγώ και η Φούλη μιλούσαμε με όσους γνώρισα από τη γειτονιά, τη δική μου τη γνώμη δε μπορείς να την αλλάξεις, γιατί ΕΓΩ ΞΕΡΩ!
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ”