ΈΛΕΟΣ!!

Σας πάμε, ασχέτως αν σας κυνηγάμε…
Όλα όσα αφορούν τις γατούλες παρακαλούμε μόνο εδώ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

ΈΛΕΟΣ!!

Δημοσίευση από garifalia » 02 Ιουν 2009, 14:25

Γεια σε όλους!!! Έχω αρκετό καιρό να έρθω εδώ διότι γράφουμε εξετάσεις και καταλαβαίνετε!! (bs) Παιδιά!!...η γατούλα μου είναι έγκυος εδώ και ένα μήνα άρα πιστεύω πως κοντεύει να γεννήσει. Είμαι χαρούμενη γιατί πιστεύω πως το γατάκι που ήταν κάποτε πλέον ωρίμασε και ...Α!!! Είμαι πολύ χαρούμενη. Από την άλλη όμως νιώθω άσχημα. Εδώ στον Ελαιώνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κανείς φιλόζωος. Δεν σας κάνω πλάκα. Κοντεύω να τρελαθώ παιδιά. Δεν μπορώ άλλο. Ταΐζω 2 αδεσποτάκια και αν με βλέπουν αρχίζουν και λένε, Μην τα ταΐζεις θα κολλήσεις καμιά αρρώστια, θα σε δαγκώσουν, θα μας φάνε. έλεος το τι έχω πει στους δύο γείτονες που μου τα είπαν αυτά δεν λέγεται. Δεν μπορώ άλλο γιατί κανείς δεν τα σέβεται?? Τα θεωρούν άψυχα.... σκουπίδια.... Έλεος δεν αντέχω άλλο. Εύχομαι να έμενα αλλού. Τα αδεσποτάκια αυτά παιδιά έχουν σημάδια επάνω τους και είναι τόσο φοβισμένα... Τα ταΐζω και παιδιά σκύβουν κάτω και τα χαϊδεύω. Είναι τόσο κρίμα. Δεν μπορώ άλλο. Τι να κάνω??

Υ.Γ. Ελπίζω ειλικρινά να μην σας κούρασε το άρθρο μου αλλά χρειάζομαι απελπισμένα λίγη υποστήριξη!!! :pl: :pl: :cry:

Άβαταρ μέλους

minpinkiller
Saint Bernard

Re: ΈΛΕΟΣ!!

Δημοσίευση από minpinkiller » 02 Ιουν 2009, 14:48

Εγώ θα σου πω απλά ένα μπράβο για την βοήθεια που προσφέρεις σε αυτές τις ψυχούλες και να μην αφήσεις κανέναν ανεγκέφαλο να επηρεάσει το έργο σου!! Από την στιγμή που νιώθεις εσύ καλά με τον εαυτό σου μη σε απασχολεί τι λένε οι άλλοι!! Όσο για την ψυχολογική υποστήριξη που ζητάς νομίζω ότι όλο το φόρουμ είναι στο πλάι σου και σε υποστηρίζει 100%!! Αυτοί που σου τα λένε αυτά πρέπει να σκεφτούν τις δικές τους αρρώστιες που έχουν στον εγκέφαλο!!!

Μην σε πτοεί τίποτα και καλώς να σου 'ρθουν τα γλυκούλια τα γατάκια!!! :clap :clap ~wv ~wv

Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

Δημοσίευση από garifalia » 02 Ιουν 2009, 14:51

Αχ! Σε ευχαριστώ, ένιωσα καλύτερα με το ότι δεν πρέπει να τα παρατήσω!! Η γατούλα μου τώρα κοιμάται αφού έφαγε κάμποση ξηρά τροφή. Η όρεξή της έχει ανοίξει κατά 100% :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους

minpinkiller
Saint Bernard

Δημοσίευση από minpinkiller » 02 Ιουν 2009, 15:19

Μην με ευχαριστείς γιατί είναι υποχρέωσή μου να στηρίζω τέτοιες ενέργειες!! Αν δεν βοηθήσουμε κι εμείς που έχουμε ζωάκια ποιος θα το κάνει?
Να την ταΐζεις καλά την γατούλα σου τώρα!! Κι όταν θα θηλάζει! ΑΑΑΑΑ και θέλουμε οπωσδήποτε φώτο με την ευτυχισμένη μαμά και τα μικρά της όταν με το καλό γεννήσει!!! ~wv ~wv ~wv

Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

Δημοσίευση από garifalia » 02 Ιουν 2009, 15:23

Ευχαρίστως!! Θα βάλω ένα σωρό φώτος!!!! (bs) (bs) Ποιος βλέπει την έκφραση της μάνας μου μόλις δει τα γατάκια!! :lol: :lol: Δεν πειράζει έτσι έκανε και για τα άλλα γατάκια αλλά εκείνη τα φρόντιζε πιο καλά από μένα!!!!!! :lov :lov

Άβαταρ μέλους

minpinkiller
Saint Bernard

Δημοσίευση από minpinkiller » 02 Ιουν 2009, 15:39

Όλες οι μαμάδες έτσι είναι!!! Όταν εγώ πήρα τον Κιλερ μου δεν της είπα τίποτα! (είμαι φοιτήτρια και μένω σε άλλη πόλη) Ήταν πάντα της άποψης "Τα ζωάκια είναι καλά και τα αγαπάμε αλλά είναι για την αυλή!!" δεν είχε δει ακόμα τον Κιλερ για αυτό τα έλεγε αυτά...! wink: Όταν τον πήγα ξαφνικά μια μέρα σπίτι για τις διακοπές του Πάσχα αυτό ήταν... έρωτας μεγάλος!!!! Τώρα παίρνει τηλ και ρωτάει πρώτα τι κάνει το σκυλί και μετά για μένα!!! "prks "prks "prks "prks "prks "prks "prks "prks "prks

Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

Δημοσίευση από garifalia » 02 Ιουν 2009, 15:52

:lol: :lol:

Άβαταρ μέλους

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
Bullmastiff

Δημοσίευση από ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ » 02 Αύγ 2009, 19:08

Μπράβο που φροντίζεις τα αδέσποτα και μην δίνεις καμία σημασία στος άλλους. :clap Όμως έχω μία απορία.Γιατί δεν στείρωσες τη γατούλα σου;
Η γάτα μπορεί να συνυπάρξει με το σκύλο και ο σκύλος με τη γάτα!
Αρκεί ο ένας από τους δύο πάντα να υποχωρεί!

Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

Δημοσίευση από garifalia » 08 Αύγ 2009, 17:09

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:Μπράβο που φροντίζεις τα αδέσποτα και μην δίνεις καμία σημασία στος άλλους. :clap Όμως έχω μία απορία.Γιατί δεν στείρωσες τη γατούλα σου;
Αποφάσισα να μην την στειρώσω γιατί θέλω να κάνει γατάκια!!Λατρεύω τα γατάκια και έχω μεγαλώσει πάρα πολλά!!!Και ξέρω πως η στείρωση κάνει την γάτα να τραβήξει πολύ πόνο... :pl: :pl: Σωστά??

Άβαταρ μέλους

st3li0s
Saint Bernard

Δημοσίευση από st3li0s » 08 Αύγ 2009, 17:22

garifalia έγραψε:Γεια σε όλους!!! Έχω αρκετό καιρό να έρθω εδώ διότι γράφουμε εξετάσεις και καταλαβαίνετε!! (bs) Παιδιά!!...η γατούλα μου είναι έγκυος εδώ και ένα μήνα άρα πιστεύω πως κοντεύει να γεννήσει. Είμαι χαρούμενη γιατί πιστεύω πως το γατάκι που ήταν κάποτε πλέον ωρίμασε και ...Α!!! Είμαι πολύ χαρούμενη. Από την άλλη όμως νιώθω άσχημα. Εδώ στον Ελαιώνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κανείς φιλόζωος. Δεν σας κάνω πλάκα. Κοντεύω να τρελαθώ παιδιά. Δεν μπορώ άλλο. Ταΐζω 2 αδεσποτάκια και αν με βλέπουν αρχίζουν και λένε, Μην τα ταΐζεις θα κολλήσεις καμιά αρρώστια, θα σε δαγκώσουν, θα μας φάνε. έλεος το τι έχω πει στους δύο γείτονες που μου τα είπαν αυτά δεν λέγεται. Δεν μπορώ άλλο γιατί κανείς δεν τα σέβεται?? Τα θεωρούν άψυχα.... σκουπίδια.... Έλεος δεν αντέχω άλλο. Εύχομαι να έμενα αλλού. Τα αδεσποτάκια αυτά παιδιά έχουν σημάδια επάνω τους και είναι τόσο φοβισμένα... Τα ταΐζω και παιδιά σκύβουν κάτω και τα χαϊδεύω. Είναι τόσο κρίμα. Δεν μπορώ άλλο. Τι να κάνω??

Υ.Γ. Ελπίζω ειλικρινά να μην σας κούρασε το άρθρο μου αλλά χρειάζομαι απελπισμένα λίγη υποστήριξη!!! :pl: :pl: :cry:
Διακρινω εναν τονο λυπησης για αυτα τα πανεμορφα ζωα που απο εναν ανεγκεφαλο βρεθηκαν στον δρομο?

Αληθεια γιατι λυπασαι και δεν χαιρεσαι που βρηκαν εσενα να τους φροντιζεις και τους δειχνεις τοσο ενδιαφερον?

Μην σε βαζουν κατω η μ@#%κιες καποιων που λενε τα δικα τους!Εσυ να κοιταξεις να κανεις αυτο που σε εκφραζει και μην δινεις σημασια σε κανεναν!

Μ@΅#%κες γειτονες υπαρχουν σε καθε γειτονια, υπευθυνο ομως ατομο να φροντισει και να κοιταξει αυτα τα πλασματα δεν υπαρχει πουθενα!Οποτε συνεχισε να κανεις αυτο που σε εκφραζει!

Ετσι οπως εχουμε γινει σε λιγο θα αμφιβαλλουμε και εμεις οι ιδιοι αν κανουμε σωστα που εχουμε κατοικιδια και δεν γινομαστε ενα με αυτους του ανεγκεφαλους...

~wv ~wv ~wv

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μια γωνίτσα για τις Γατούλες..”